Kto som?

Tra la la.

Som taký primeraný blázon, podľa niektorých. Podľa mňa iba úplne normálny človek, ktorý konečne našiel spôsoby, ako sa tešiť zo života a venovať sa tomu, čo ma baví a nielen prežívať a čakať na spasenie…

Život je naozaj príliš krátky na to, aby sme veci odkladali na neurčito, prípadne robili 80% času to, čo nás nebaví, aby sme 20% mohli robiť niečo, čo nás baví, všakže?

Kto má rád životopisy:

Pochádzam z Bratislavy, kde som si odžila 18 rokov. Potom som sa úspešne zaradila medzi cépečkárov a išla bývať na vidiek. Ako vyštudovaná ITčkárka som najprv zamierila k protinožcom, kde som makala pol roka, potom som našla joby v nádhernej profesii v open space a odhnila si tam 5 rokov. Dalo mi to vlastne viac, ako by sa zdalo. Kanada, Peru, Bolívia, Argentína, Chile, Maroko, do Španielska som chodila pravidelne na bocadillos. Medzičasom absolvujem kurz sprievodcu cestovného ruchu v snahe svoju záľubu zoficiálniť. Nasleduje výpoveď, jednosmerná letenka a 12 kíl na chrbte na dobu neurčitú. Že idem na skusy, prax v teréne. Nezaujímali ma ani tak tie krajiny, ako som si to chcela zažiť na vlastnej koži. Srí Lanka, India, Nepál, Bangladéš, a hop klasika v juhovýchodnej ázií. Teplo mi moc nesedí, Nový Zéland tento problém hneď vyrieši. Vraciam sa domov plná zmiešaných pocitov. V hlave mám zase o dosť jasnejšie, no realizácia vízií je o to náročnejšia. Začínam makať v nemenovanej malej cestovke, kde sa opäť učím čo všetko je možné aj nemožné. Súbežne rozbieham projektík s termoprádlom, ktorý tiež nestíham. Nasleduje Japonsko a onedlho aj koniec môjho fungovania v danej CK. Chopím sa príležitosti a idem makať do tirolských álp do hotela. Hory a sneh sú jedna vec, peniaze na budúce investície však ďalšia. Čo bude ďalej? Ďalších 10 omylopokusov a možno na konci ma čaká úspech. A vlastne, nie je úspech už toto všetko?

pofile

Jana

PS. kto má potrebu alebo chuť mi niečo zdeliť, môže tak učiniť na maile jana.bartovicovazavinacgmail.com Dakujem:)

 • stanislav

  a ja mám otázku šéééfo… verím, že si to dal už aj do terra australis….slováci a češi nemajú dohodu z australiou, takže také dobré víza na rok nedostanem.. jedine také tie turistické na tri mesiace.. no a tu je problém, pretože chcel som tam zájisť si trochu pozbierať ovocie a dobre tak zarobiť. No veľa farmárov tam radi podpisujú druhé víza… je možné z tej trojmesačnej vízi si nechať od farmára podpísať druhé víza, nag tam zostanem na dva roky?

  • Jana Bartovicova

   tie turisticke viza su multiple entry a platia rok, jedine co mozes legalne robit je spravit visa run po 3 mesiacoch, odletiet do najblizsej krajiny kam sa leti najlacnejsie 😀
   s farmami tam nemam skusenosti, takze to ti neporadim. good luck!

 • je :) urcite.