Notice: _load_textdomain_just_in_time bola volaná nesprávne. Načítanie prekladu pre doménu twentyfifteen bolo spustené príliš skoro. Toto je zvyčajne indikátor toho, že nejaký kód v plugine alebo téme sa vykonáva príliš skoro. Preklady by sa mali načítať pri akcii init alebo neskôr. Prosím pozrite si Debugovanie vo WordPress pre viac informácií. (Táto správa bola pridaná vo verzii 6.7.0.) in /home/backpackeri/public_html/wp-includes/functions.php on line 6170
Blog – Stránka 13 – Backpackeri.sk
Deprecated: WP_Dependencies->add_data() bol zavolaný argumentom ktorý sa už nepoužíva od verzie 6.9.0! IE conditional comments are ignored by all supported browsers. in /home/backpackeri/public_html/wp-includes/functions.php on line 6170

Deprecated: WP_Dependencies->add_data() bol zavolaný argumentom ktorý sa už nepoužíva od verzie 6.9.0! IE conditional comments are ignored by all supported browsers. in /home/backpackeri/public_html/wp-includes/functions.php on line 6170

NP Glacier a Revelstoke [Kanada]

Rano zacalo prsat kym sme boli na hajzlikoch. haha, potesila som sa. Bol to taky letny dazdik iba. Zbalili sme veci a smer Glacier park. Nakoniec lialo celkom dost, nedalo sa nic robit, zastavili sme vo visitor centre, vyfasovala som mapku, s peknymi turami, no vacsina bola zavreta kvoli snehu, alebo to boli 4dnove treky, na co sme nemali cas. holt smola. zakotvili sme vedla v restike, najprv na kavicke, potom aj na hambaci a fish and chips. Cakali sme kym prestane prsat.

Pokračovať v čítaní: NP Glacier a Revelstoke [Kanada]

NP Yoho [Kanada]

Zbalili sme sa z Monarch kempu v Yoho, a po istych debatach o ture po asfaltke ku Takakkaw falls (ze mozno na ceste bude sneh, mozno mozno, a mozno to nezvladneme a blabla, ale mozno aj hej) sme sa nakoniec rozhodli, ze ideme uz ked sme tu, aspon to bude zasluzene, ze sa tam neodvezeme autom, ako vacsinou vsade. Zacali sme slapat rano o 10tej ako rozumni turisti. Rovno pri zavore sme stretli uja na aute z Parkcanada a pytali sme sa, ako to vyzera. On ze je to very steep, ze 12-13km from here, but many people hike there.

Pokračovať v čítaní: NP Yoho [Kanada]

NP Kootenay a Yoho [Kanada]

Dnes mame toho v plane celkom dost. Odskocime do Kootenay parku, ktory sa tiahne na juh a tak sa budeme musiet vracat, takze pozreme iba prve 4 vychytavky, ktore su na prvych 15 kilometroch.
Marble canyon, kusok od cesty, ale take sme uz videli..Paint pots su uz lepsie, studene liecive pramene, oranzova zem ako v australii, farbime si boty, celkom haluz. Ked uz z trailu vychadzame, akurat dosla particka turistov vo flipflopoch a podobne, ked kukaju na nas ako sme obuti, iba komentuju, ze mozno maju blbe topanky..

Pokračovať v čítaní: NP Kootenay a Yoho [Kanada]

NP Banff deň 3 [Kanada]

Budicek. V stane rozmyslame, ze co vcul. Pocasie nevyzera zle, mohla by byt aj daka tura. Nakoniec ideme na sulphur mountain, ide tam z dediny gondola pre lenivych. Ale na co sa vyvazat, nohy nam zatial sluzia. 6km one way. Nakoniec sa to celkom dalo, aj prsalo po ceste tak sme dali prsiplaste. Inac bol zrazu hic, konecne kratke gate, kratke tricko, palicky do ruky a ide sa.

Pokračovať v čítaní: NP Banff deň 3 [Kanada]

NP Banff deň 2 [Kanada]

Opat balime stanka a posuvame sa dalej. Stale v Banffe, ideme mimo highway, ale starou cestou kde su vychytavky. Mame tam Johnston Canyon, kade vedie tura catwalk, kukneme Lower falls aj Upper falls. Uz sme videli tolko vodopadov, ze tieto nie su nic moc. Navyse je tam miliarda sikmookych turistov, su tam v trickach a kratasoch a vonku je mozno 13stupnov. To sme si s Jurom mysleli, ze sme otuzili. Haha, no na tychto tu sa veru nechytame.

Pokračovať v čítaní: NP Banff deň 2 [Kanada]

NP Banff [Kanada]

Dalsi den pred nami, smer Moraine Lake. Kopa ludi vsade naokolo. Vyberame si teda aspon nejaku mensiu turu, snad tam tych ludi bude menej. Ideme teda na konstitucne jazera (Consolation Lakes). Prevysenie neslubuju skoro ziadne, ale cesta je lesna, neskor sa trochu aj brodime snehom, potocikmi. Konci to pri jazerach, vyhlade na ladovec a balvanmi, po ktorych je dost tazke chodit bez zlamania noh.

Pokračovať v čítaní: NP Banff [Kanada]

z Jasper po Lake Louise [Kanada]

prsi prsi len sa leje, uz to zacina byt trapne. rano balime stanka pocas dazda. za posledne 2dni sme si uzili maximalne tak vylet na wecko v prsiplasti a potom rychlo zalezenie do stanu a uzivanie si tak tlkotanie na strechu. zbalili sme paksametle a ide sa smer cayell Lake a minituricka ku glacierom. Cestou autom sme videli rovno prveho medvedika cierneho. Maly krpec zmoknuty nieco pozieral pri ceste. Dalsi macik bol uz vacsi, a sedel v korune stromu vysoko.

Pokračovať v čítaní: z Jasper po Lake Louise [Kanada]

NP Jasper [Kanada]

Po ranajkach pakujeme saky paky a smer Jasper. Cestou fotime konecne nejake tie hory, prechadzame ale aj suchou oblastou kde evidentne zhoreli lesy.
Pri vstupe do parku platime entry fee 20$(potom sme si kupovali este aj parkpass, to sme mohli kupit rovno..budiz)
Dostavame sa do centra narodneho parku Jasper, rovnomennej dediny Jasper. Zakotvili sme na 2 noci v kempe Whistlers, ktory je velky jak 4 zahrady mojej babky. Wecka mame asi 70m od stanu a sprchy su tam len jedny, nastastie len 5min od stanu. Ini to maju aj dalej, tak chodia autom:) Kazdopadne po zotmeni je celkom lahke sa tam stratit, a potom hladat stan nevedno kde.

Pokračovať v čítaní: NP Jasper [Kanada]