Japonské Alpy nie sú až tak mediálne známe ako Fuji a spol. Nie sú sopečného pôvodu, vyzerajú ako klasické európske štíty, na aké sme zvyknutí. Kamikochi patrí medzi populárnu základňu, odkiaľ sa chodí na turistiku. Stretnete tam rekreačných, čo iba prišli k mostu Kappa a pofotia sa, ale aj takí, čo s výbavou za vaše 4 výplaty, ktorých nezlomí ani dážď a idú (lebo veď ďalšia dovolenka tak skoro nebude). Mali sme nejaké plány o tom, ako pôjdeme aspoň na niektorý vrchol, no vzhľadom na počasie a masívny lejak poobede sme sa moc ďaleko nedostali. Vyššie položený terén je už technicky náročný a tak by to bolo vcelku nebezpečné.

Do Kamikochi sa dostanete napríklad z mesta Matsumoto, vlakom do Shin-Shimashima a odtiaľ bus do Kamikochi. Na tento vlak neplatí JR- pass, takže si treba kúpiť spiatočný lístok v automate na stanici. Predávajú to ako combo train+bus spiatočný za 4550 yenov. Ešte podotýkam, že posledný vlak z Matsumoto ide okolo 4-tej, takže keď ho nestihnete ako my, kvôli nejakým zosuvom pôdy a výluke železnice 300km ďalej, máte smolu a ostali sme tam v hoteli. Ale poteším ranné vtáčatá, prvý vlak ide niečo po 4-tej.

Užitočné zdroje a mapka s možnosťami trekovania z Kamikochi:
http://www.kamikochi.or.jp/english/
https://japanhike.wordpress.com/kamikochi/
http://www.japan-guide.com/e/e6040.html
http://www.garyjwolff.com/highest-mountains-in-japan.html velmi vtipný guide od english nativa, ktorý žije v Japonsku a zdolal tam snáď všetky vrcholy, niektoré aj rôznymi trasami.

Kamikochi map

DSC_6913 DSC_6915 DSC_6917 DSC_6932 DSC_6933DSCF9084 DSCF9085DSCF9089 DSCF9090

You might also like these post :