Praktických vecí na cestovanie nikdy nie je dosť. Človek si to uvedomuje hlavne pri stretnutí s ľuďmi, čo skôr pripomínajú ovešané vianočné stromčeky. Áno občas sa to stane aj mne, hlavne na ceste domov, kedy darčeky tvoria väčšinu mojej batožiny. V cestovaní však tiež platí staré dobré otrepané pravidlo, že menej je viac. Nejde ani o to, vystačiť si s málom, ako skôr mať multifunkčné veci. A samozrejme prisposôbenie sa realite, že na fotkách budete mať dokolečka stále to isté oblečenie. S takými vecami si potom na cestách vystačíte s carry-on batožinou, či idete na predĺžený víkend, na 2-týždňovú dovolenku, alebo na x-mesačnú cestu naprieč kontinentom.

backpackers

Ilustračná fotka. Toto nie je ani pohodlné, ani praktické. Cestovanie sa iba stáva príťažou a potom je naozaj výzva už len presun z bodu A do bodu B. Pripočítajte si 35 stupňov, 90 % vlhkosť vzduchu…no za trest.

Takže cestujem vždy iba s jedným ruksakom. Ten je však veľký na to, aby som ho nosila aj ako daypack. Keď sa nepresúvam, mám niekde pár dní základňu, potrebujem aj nejaký daypack na doklady, peniaze, flašu s vodou, foťák, mobil, nejaké tričko/mikinu na prioblečenie.

Vyskúšala som už rôzne kabely cez plece, väčšie ladvinky vzadu alebo v predu, ale výsledok bol, že po celodennom chodení ma z toho iba boleli kríže. Ako jediná možnosť mi teda ostal klasický menší ruksak na chrbát. Ruksakov som už postriedala celkom slušné množstvo. Buď ešte počas školských čias, na denné pojazdy v lyžiarskych strediskách, alebo na turistiku. Predtým, ako som však vyrazila na x-mesačnú cestu som sa až tak nezapodievala skladnosťou a hmotnosťou týchto daypackov, nakoľko to nebolo nikdy nutné.

Na trhu sa potom objavili také vtipné látkové ruksaky zbaliteľné do malého vrecka. Sú síce super malé ale chrbát nemá vôbec žiadne vystuženie, takže všetky zakrivenia cítite. Ak to niekomu nevadí, budiž. Ja som do toho nebola ochotná ísť

Seattosummit

Tak som hľadala čo najľahšie turistické ruksaky na trhu. Sú väčšinou okolo 20-litrové a vážia okolo 500 gramov. Takže celkom OK. A keďže sú turistické, možno ich využiť aj na 1-dňové túry bez toho, aby trpel váš chrbát.

Ak sa však nechystáte na tie 1-dňové túry, ale na mestský sightseeing, prípadne roadtrip, ako vhodná alternatíva je 10 litrový Daypack od Quechua. Vďaka rozmerom ho veľmi jednoducho zbalíte aj do väčšej hlavnej batožiny. Má mierne vystužený chrbát, takže nebudete cítiť každé zakrivenie foťáku či iných vecí. Malé vrecko na vrchu, pre ľahký prístup k často používaným veciam. Váha 170 gramov hovorí sama za seba a cena 2.79 € je tiež bezkonkurenčná, aj keby ste ho zrovna použili iba raz za rok.

QUECHUA Arpenaz 10 l šedý

QUECHUA Arpenaz 10 l šedý

QUECHUA Arpenaz 10 l šedý

QUECHUA Arpenaz 10 l šedý

QUECHUA Arpenaz 10 l šedý

QUECHUA Arpenaz 10 l šedý

Tento daypack si môžete zakúpiť v 4 farebných prevedeniach v novootvorenom Decathlone v Bratislave.

You might also like these post :