Notice: _load_textdomain_just_in_time bola volaná nesprávne. Načítanie prekladu pre doménu twentyfifteen bolo spustené príliš skoro. Toto je zvyčajne indikátor toho, že nejaký kód v plugine alebo téme sa vykonáva príliš skoro. Preklady by sa mali načítať pri akcii init alebo neskôr. Prosím pozrite si Debugovanie vo WordPress pre viac informácií. (Táto správa bola pridaná vo verzii 6.7.0.) in /home/backpackeri/public_html/wp-includes/functions.php on line 6170
Blog – Stránka 16 – Backpackeri.sk
Deprecated: WP_Dependencies->add_data() bol zavolaný argumentom ktorý sa už nepoužíva od verzie 6.9.0! IE conditional comments are ignored by all supported browsers. in /home/backpackeri/public_html/wp-includes/functions.php on line 6170

Deprecated: WP_Dependencies->add_data() bol zavolaný argumentom ktorý sa už nepoužíva od verzie 6.9.0! IE conditional comments are ignored by all supported browsers. in /home/backpackeri/public_html/wp-includes/functions.php on line 6170

Antofagasta [Chile]

Stradujeme sa po meste, po pristave, rybarskom trhu kde vsetko pekne smrdi, sledujeme pelikany a mroze. Nasli sme aj pracovnu, kde sme sa s chlapikom dohovorili, ze o 16tej to bude hotove. No na listocku je napisane 17.00, sme trochu zmateni. Obedujeme v miestnej trznici, kde je menu celkom lacne. Vsetky restauracie lakaju ludi, aby si siel prave k nim..Po ceste sa zastavime v pracovni, kde by uz malo byt vyprate. Hm, zavrete. Dalo sa cakat.

Pokračovať v čítaní: Antofagasta [Chile]

z púšte do Antofagasta [Chile]

Budicek o 5.00. Caka nas vychod slnka, horuce pramene a presun na chilske hranice. Zvysok ide naspat do uyuni. Sofer stresuje, ze nestihame.. Vonku je namraza, prave preto nikto nepohrdne skocit do 38’C tepleho pramena. Zastavujeme sa este pri Lagune blanca a o 9.30 sme na chilskych hraniciach, kde si hodinky posuvame o hodinu vpred. Lucime sa s mate de coca a krasnou, ale chudobnou Boliviou. Dostaneme chilsku peciatku, rozlucime sa s posadkou a nasadame do minibusu.

Pokračovať v čítaní: z púšte do Antofagasta [Chile]

Uyuni trip – Altiplano [Bolivia]

Rano sa zobudime na to, ze susedia, ktori idu s inym tourom smerom naspat do Uyuni nemozu najst drivera a tak chodia z izby do izby a hladaju.. My sa naranajkujeme a ideme dalej. Smer Laguna Caňapa, Laguna Honda, kamenny strom Arbol de la piedra, Laguna colorada. Lamy, alpaky, plamenaci. Prekracujeme aj vyskovych 5000 m/nm. Obedujeme v strede pusti na kameni, kde je okrem nas aj lokalny zajac – viscacha, a nejake mysi. Vecer kotvime v nejakej dedine v byvalom refugee campe, ubytovna pre turistov nocujucich v pusti.

Pokračovať v čítaní: Uyuni trip – Altiplano [Bolivia]

Salar de Uyuni trip [Bolivia]

Kym sa Bea sprchuje, ja s rudym obehavame ponuky a nakoniec vyberame okruh za 510BOB(55€) za 2noci s jedlom je dobra cena. Treba si vsak dokupit dostatok vody, plus sa este na mieste plati vstup do NP 30BOB. Zastavime sa este na emigracnom, kde nam daju opustaciu peciatku z Bolivie. V miestnej restike na ranajkach nam referuju holandania, ze ich driver nabural s inym autom, ze sa im nieco pokazilo, no skratka referencie nic moc. Ale isli inou firmou:) Nechapem ako sa da na pusti naburat, ale ked si to dava na pieskovych dunach 100km/h a je tam miliarda dalsich aut s turistami, zacina mi to dochadzat.

Pokračovať v čítaní: Salar de Uyuni trip [Bolivia]

z La Paz do Uyuni [Bolivia]

Taxikom sa trepeme priamo do hostela po listky, kde nastastie tetuska uz bola aj s listkami. Vybliakla som na nu nieco v zmysle complainovania, ostala ticho. Potom smer autobusova stanica. Tam sme asi polhodinu hladali nejake nastupiste odkial odchadza nas bus. Vsetci nas posielali niekam, nemali sajnu o tej spolocnosti..nakoniec sme to nejak nasli, v buse listok nikto nekontroloval, ze sme spravne som iba usudila z toho ze prisediaca babka tiez sla do Orura na vlakovu stanicu a s niekym telefonovala.

Pokračovať v čítaní: z La Paz do Uyuni [Bolivia]

cesta smrti Coroico [Bolivia]

Rano o 8 nieco sme sa stretli pred cestovkou, kde uz cakali dvaja guidi, zlati chlapci vekovy priemer mozno 20rokov, tazko im typovat vek ked su taki malicki. Nasadli sme do minivanu a hor sa do vysky 4700m /nm, La cumbre. Tam ta vylozia, my sme mali akurat stastie na alpacy (bolivijske lamy co su ako pudle), tak sme sa pofotili. Potom slapes miernym stupanim kusok na rozohriatie, no v tej vyske s dychom naozaj nevladzes. A odtial dole kopcom. Prvych zhruba 20km je po peknej novej asfaltke. Z cias starej cesty tam ale na bralach vidno krize, napisy ‚dios te amo‘-boh ta miluje apd.

Pokračovať v čítaní: cesta smrti Coroico [Bolivia]

La Paz deň 2 [Bolivia]

Cez den sme sa stradovali po meste, kukli si world press photo vystavu, ktoru nam odporucili Slovaci v Pune, ti z La Paz zrovna dosli. Najedli sme sa v miestom pajzli traja aj s velkou cola colou v sklenenej flasi za 33BOB(3,50€). Celkovo v meste na ulici stala flasa coly/fanty tusim 1.5bolivianov co bolo 0.16€. takisto famozna juhoamericka empanada (tasticka plnena syrom/masom/niecim inym) stala rovnako. Skratka, radost nakupovat.

Pokračovať v čítaní: La Paz deň 2 [Bolivia]

La Paz [Bolivia]

Rano taxikom na busovu stanicu v Pune, smer Bolivia, nekonecne altiplano, cize nahorne plosiny, nadmorska vyska 3500m/nm a viac. Busom ides az k hraniciam, vylozia ta pri brane, potom ides na peruansku colnicu vratit vstupny listocek, daju ti stempel. Potom ides na bolivijsku colnicu, kde ti daju zase vstupny listok a tiez peciatku. A este medzitym otravuju s dotaznikmi, ci nemame prasaciu chripku.

Pokračovať v čítaní: La Paz [Bolivia]

Puno – Titicaca [Peru]

Ocitame sa v Pune na spinavej stanici, kupujeme si rovno listky na dalsi den do La Paz, Bolivie, aby sme sa nemuseli vracat na stanicu, pripadne to kupovat s prirazkou v hosteli. Po tej ceste sme mrtvi, netuzim po nicom inom len po posteli. Je asi 6hodin rano a rozhodli sme sa, ze vyckame aspon do 7mej a potom pojdeme do booknuteho hostelu Inka’s Rest, ak nebudu mat uz volnu izbu, tak sa tam aspon zlozime.

Pokračovať v čítaní: Puno – Titicaca [Peru]

Cuzco [Peru]

Mame za ulohu si kupit listok do Puna, nasej dalsej planovanej zastavky. Do hostela prichadza nejaky ‚predavac listkov‘ a vravi ze bus ide 2krat denne. ranny a nocak. Ranny sme uz prespali, tak berieme nocak, nic ine nam nezostava, stratili by sme den a to si nemozme dovolit. Aspon sa presvedcim, ci je to take hrozne, ako o tom ludia pisu v cestopisoch. K listkom si uctuje aj proviziu, za to, ze si to nemusis ist kupit na stanicu, miesto 25SOL na osobu sme platili 45..ale to sme zistili samozrejme az potom.

Pokračovať v čítaní: Cuzco [Peru]